Materasso dětská matrace BABY KOKOS

 
 • 1 z 2
 
Dostupnost Zvolte variantu 2 - 3 týdny 2 - 3 týdny 2 - 3 týdny 2 - 3 týdny
Rozměr
Cena 975,21 Kč 1 123,97 Kč 975,21 Kč 1 123,97 Kč od 975,21 Kč bez DPH
1 180 Kč 1 360 Kč 1 180 Kč 1 360 Kč od 1 180 Kč    
Kód produktu DM9 DM11 DM10 DM12 Zvolte variantu
Kategorie Matrace do postýlky
Záruka 2 roky
 

Dětská matrace Baby kokos Materasso. Dětská matrace z kvalitní PUR pěny Eliocelll® a přírodní Kokosové desky ve středové části matrace. Tato kokosová deska zajišťuje vyšší podyšnost matrace, tím udržuje vyšší hygienu spaní pro naše nejmenší. Správně nastavená tuhost pěny zabezpečí pohodu pro naše nejmenší.

 

Obecné vlastnosti:

 • Potah Artctic Breeze je ze 100% PES. Prošité duté PES vlákno zajišťuje vyšší odvod vlhkosti a hygienun spaní. Potah je snímatelný, dělitelný na dvě části a pratelný do 60°C.
 • střední tuhost matrace (PUR pěna o hustotě 25kg/m³)
 • možnost oboustranného užívání
 • Ortopedická zátěž do 40 kg
 • výška matrace je cca 8 cm
 • vhodné uložení na laťový a lamelový pevný rošt nebo pevnou desku
 • Záruka 2 roky

 

Pravidla používání:
Dětská matrace svými rozměry musí odpovídat rozměrům dětské postýlky. Jelikož dítě zde tráví hodně času, tak je zapotřebí, aby se matrace často větrala, byla čistá a suchá. To zabrání možnosti výskytu alergií. Matraci je potřeba otáčet, aby opotřebování bylo rovnoměrné.  Potah se musí často prát z hygienických důvodů.

 

Rozměry matrace:

výška 8 cm, 120 x 60 cm

                   120 x 70 cm

                   140 x 60 cm

                   140 x 70 cm

 


Vysvětlení použitých materiálů:

ELIOCELL PĚNA patří mezi základní materiály pro výrobu matrací. Její složení zaručuje dobré kopírovací vlastnosti a pevnost. Tento materiál, jehož kvalita prošla v poslední době zásadním vývojem je zárukou vašeho zdravého spaní.


Povídání o: Kokosové desky

  Jak se kokosová deska vyrábí?

Kokosové vlákno se získává z kůry kokosového ořechu. Kokosová vlákna, zpracovávané do vrstev (desek) se dále upravují kvůli zlepšení jejich vlastností a hlavně kvůli prodloužení životnosti materiálu. Známe tři způsoby zpracování slisovaných kokosových desek, které se používají v ortopedických matracích:

 1. Propichování: Kokosová deska se shora i zdola propichují dlouhými jehlami, díky čemuž se vlákna provážou. Tento způsob zpevňování kokosových desek je nejlevnější a nejdostupnější alternativou.
 2. Povrchová impregnace: Kokosové desky se při tomto způsobu impregnují shora a zdola latexem (nebo jinými levnějšími látkami), čímž se kokosová vlákna na povrchu slepí dohromady a nedochází k jejich drobení.
 3. Celková impregnace: Třetí a zároveň i nejlepší a nejdražší možností úpravy kokosových desek je impregnace celého materiálu. I zde se místo přírodního latexu mohou použít levnější alternativní materiály, které už však nedosahují takové vlastnosti jako latex. Díky celkové impregnaci je celá kokosová vrstva držena pohromadě, a tím si zachovává své vlastnosti dlouhá léta, je velmi pružná, pevná a odolná. Ve většině případů se využívá 10 až 50%-ní impregnace latexem.

 

Výhody

Kokosová deska je velmi vzdušný materiál, který se v matracích používá z důvodu vytvrzení lůžkovém plochy. Kokosové desky s celkovou latexovou impregnací disponují navíc i antialergickými a antibakteriálními vlastnostmi, materiál je velmi pružný, flexibilní a má velmi dlouhou životnost. Proto se matrace s takovou kokosovou vrstvou mohou položit i na elektrický motorový rošt.

 

Na co si dávat pozor?

Při koupi srovnávejte kokosové desky a jejich vlastnosti. Pokud je kokos světlé barvy a voní latexem je to známka vysoké kvality. Pokud kokos připomíná "suchou slámu" jeho kvalita je velmi nízká a časem (1-2 roky) dojde k jeho výraznému poškození. Kokosová vrstva impregnovaná latexem je o něco měkčí než neimpregnovaná. Mnozí výrobci hovoří o kokosové vrstvě ošetřené latexem, což v překladu znamená povrchová impregnace materiálu. Pokud se použijí propichováné nebo povrchově impregnované kokosové vrstvy snižuje se cena produktu a zároveň i jeho životnost. Matrace s takovou kokosovou deskou není možné položit na polohovatelný rošt, desky se časem drobí, lámou a nedisponují ani antibakteriálními vlastnostmi.

Max. nosnost matrace 40 Kg
Výška matrace s potahem 8 cm
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více zde.